ژل رویال وخواص بی پایان آن

عسل ارگانیک هاکان

ژل رویال یک ماده پاستیل مانند است که توسط زنبورهای عسل برای تغذیه زنبور ملکه و به منظور طولانی کردن عمر او نسبت به بقیه زنبورها تولید می شود. ژل رویال دارای غلظت بالایی از مواد مغذی است که می توانند برای انسان نیز بسیار مفید باشند. ترکیب شیمیایی و تاثیری که ژل رویال بر روی زنبورهای ملکه دارد (باروری آنها را بالا برده و اجازه می دهد که به شکل چشم گیری رشد کرده و بیشتر از زنبورهای کارگر عمر کنند) این باور را به وجود آورده است که ژل رویال می تواند در سلامتی و زیبایی پوست انسان ها هم اثرات مشابهی بگذارد. انواع ژل رویال قیمت، خواص و خلوص متفاوت داشته و با توجه به ویژگی های جسمی هر فرد، ممکن است دربردارنده ویژگی های درمانی متفاوتی باشند. در این مقاله با نحوه تولید ژل رویال، خواص ژل رویال در لاغری، جوان ماندن و سلامتی و همچنین نحوه مصرف ژل رویال آشنا خواهید شد.

ژل رویال چیست؟

ژل رویال، شیر زنبول عسل، شاه انگبین یا بزاق زنبور، در واقع یک ترشح شیری سفید رنگ است که از غدد موجود در سر زنبورهای کارگر حاصل می شود. پس از تولید شدن این ماده، تمامی لاروهای زنبور عسل، صرف نظر از جنسیت یا طبقه آنها از این ترشح تغذیه می کنند. پس از گذشت سه روز، لاروهایی که به عنوان ملکه انتخاب نشده اند، دیگر قادر به تغذیه از ژل رویال نیستند، اما لارو ملکه در سراسر مدت رشد خود، این معجون شگفت انگیز را به عنوان غذا مصرف می کند. به بیان دیگر، ژل رویال به عنون منبع عمده غذایی ملکه آینده کلونی، ایفای نقش می کند. ژل رویال معمولا حاوی تقریبا ۶۰ تا ۷۰ آب است. این ماده همچنین پروتئین ها، شکر، چربی، کربوهیدرات ها، نمک ها و ۱۷ آمینو اسید مختلف را در درون خود دارد. جالب است بدانید که ژل رویال شامل ۸ آمینو اسید ضروری است که بدن انسان قادر نیست خودش آنها را بسازد. این ماده همچنین دارای برخی مواد معدنی و آنزیم ها، اسید پانتوتنیک و ویتامین سی نیز هست.

عسل ارگانیک هاکان

عسل ارگانیک هاکان

انسان ها ژل رویال را با تحریک کلونی ها توسط چهارچوب کندوهای قابل حرکتی کشت می کنند که برای تولید زنبورهای ملکه طراحی شده اند. ژل رویال از هر سلول فردی ملکه یا شانه عسل، جمع آوری می گردد. این کار زمانی انجام می شود که لارو ملکه در حدود چهار روز سن دارد. سلول های ملکه تنها سلول هایی هستند که حاوی مقادیر زیاد از ذخیره ژل رویال بوده و به همین دلیل این ماده از این نقاط جمع آوری می شود. یک کندوی با کیفیت در طول یک فصل که شامل پنج تا شش ماه است، می تواند در حدود ۵۰۰ گرم از این ماده گرانبها را تولید کند. از آنجا که این محصول فاسد شدنی است، تولید کنندگان باید دارای دسترسی فوری به یک مخزن سرد (برای مثال یک یخچال یا فریزر خانگی) باشند. ژل رویال تا زمانی که فروخته شده یا به مرکز نگهداری حمل شود، در این مخزن سرد می ماند.

خواص ژل رویال و مزایای استفاده از آن

آیا قصد باردار شدن دارید اما علی رغم امتحان کردن روش های مختلف، تاکنون به نتیجه نرسیده اید؟ استفاده از مقداری ژل رویال، می تواند راه حل مشکل شما باشد. اما ژل رویال برای بارداری چه مزیتی داشته و چگونه به درمان ناباروری کمک می کند؟ نقطه قوت این معجون شگفت انگیز آن است که ژل رویال در بارداری خانم ها و باروری آقایان به شکل اعجاب آوری موثر بوده و می تواند مشکل ناباروری را هم در زنان و هم در مردان درمان کند. برای مردان، علاوه بر تقویت قوای جنسی، وجود عامل رویالاکتین در مواد تشکیل دهنده ژل رویال، تحرک اسپرم را افزایش می دهد. این عامل همچنین باعث بالا رفتن تعداد، میزان بلوغ و پایداری و یکپارچگی DNA می گردد.

عسل ارگانیک هاکان